Stort loppemarked: Habengut Marked pÄ Remisen
đïž KOM OG GĂR ET FANTASTISK KUP â HABENGUT MARKED I REMISEN! đ
Er du klar til Ă„rets ultimative loppeoplevelse? đ For anden gang byder vi velkommen til Habengut Marked pĂ„ Remisen Brande den 17. og 18. januar 2026 fra kl. 10 - 16 begge dage!
Find skatte fra guld i gemmerne!
Med hele 70 stande fyldt med alt fra retro, vintage og mÞbler til tÞj, smykker, nips og finurlige fund, er der noget for enhver smag. Og det bedste? Helt nye lopper begge dage! SÄ kom bÄde lÞrdag og sÞndag og oplev endnu flere spÊndende lopper og skÞnne fund.
Praktisk info:
đ Adressen er Remisevej 1, 7330 Brande
đ Fri parkering
đŽ Mulighed for at kĂžbe mad og drikke i Remisen (medbragt mad og drikke er ikke tilladt).
GÞr weekenden til en hyggelig og livlig skattejagt! Kom alene, med venner eller hele familien, og lad dig inspirere af den fantastiske stemning i de smukke lokaler i Remisen.
Gemmer du selv pÄ retro med wow-effekt?
For bestilling af stand - skriv pÄ mail@habengutmarked.dk 
Vi glĂŠder os til at se dig til en uforglemmelig loppemarkedsoplevelse! đïžâš
Ăvrige arrangementer
Julefodbold mens vi venter. Tag din ven eller veninde med - alle er velkomne.
Kom og deltag i Ikast-Brande Fodslaws Ärlige Julemotionstur
ArrangĂžr: Ikast-Brande Fodslaw
FEST for alle (alderskrav +18 Är)
online forsalg kr 50,- (fra 1.11)
Ved dĂžren kr 100,-
ArrangĂžr Urban street, Brande old boys og Brande IF
Traditionen tro, inviterer vi vore medlemmer til jule hygge. I Är har Stefan fra Dr. Diesel lovet at komme og underholde. Vi ved hvad Stefan stÄr for, sÄ der bliver god lejlighed for at synge med pÄ de mange populÊre danske og udenlandske hits.
Jule-LAN 2025 â Gaming, hygge og konkurrencer!  Er du klar til Ă„rets hyggeligste gaming-event? Kom og vĂŠr med til Jule-LAN i Brande, hvor vi samles til en weekend fyldt med spil, sjov og fede prĂŠmier!
Start Äret med en musikalsk oplevelse i sÊrklasse! Bariton Asmus Hanke Frederiksen, der i 2024 modtog bÄde Léonie Sonnings Talentpris og blev kÄret som à rets Operatalent ved Copenhagen Opera Festival, og sopran Sofie Lund Holst Hansen, som samme Är blev hÊdret som à rets Operatalent, fylder Brande Kirke med store stemmer og varme toner. En festlig koncert, hvor musik og nytÄrsglÊde gÄr hÄnd i hÄnd.
Under et sygdomsforlÞb efter en alvorlig hjerneblÞdning blev Anne Helene foreslÄet at gÄ en tur pÄ pilgrimsruten CAMINOEN.
Men da hun ikke taler hverken engelsk eller spansk, valgte hun at gÄ rundt i Danmark, og med sig pÄ gÄturene har hun en barnevogn.
Det er nu blevet til mange gode sommerture, og oplevelser som hun vil fortĂŠlle om.
NytÄrskur