Trænger brødristeren, støvsugeren eller den fine, gamle lampe til nyt liv? Så er der hjælp at hente hos fixerne på Brande Bibliotek. Al hjælp er gratis, men bemærk, at reparationer sker på eget ansvar, og eventuelle reservedele skal man selv betale.
Oplev nærværende, liflig og ikke mindst professionel musiker!
Der er altid gang i festen, når Justin Hoe går på scenen med guitar, banjo, cigarbox guitar og stomp box. Han spiller en livlig og populær blanding af good time country, blues, skiffle, rock’n roll og irsk folk – kort sagt en liflig blanding af ”øldrikningsmusik”, som han selv kalder det – alle hygger sig og synger med!
Justin Hoe er englænder, men han har boet i Danmark i mange år, og optræder overalt i landet til festivaller, byfester og på små, hyggelige steder.
Som solokunstner er Justin nærværende, sjov og hyggelig – og så er han samtidigt en utroligt begavet og professionel sanger, guitarist og banjospiller.
Arbejd med det som du finder interessant.
Jeg fortæller om min måde at male på. Blandt andet ud fra nogle værker og ud fra min egen inspirationskilde.
Hver gang starter vi op med et kort indlæg, inden det derefter er det selvstændige arbejde, hvor jeg hjælper med det I maler på lige nu eller starter op. Det behøver ikke nødvendigvis være portrætter, men kan ligeledes være landskaber, stilleben eller andet
Elsker du at give hjemmelavede gaver? Så kan du komme på Brande Kunstskole og lave julegaver i keramik.
Det vi laver er selvfølgelig en hemmelighed, men få mor eller far til at tilmelde dig... de vil helt sikkert gælde sig til en julegave fra dig
kurset kører over 3 gange
På dette keramik hold kan du arbejder med kopper, juletræer, engle... kun fantasien sætter grænser for juleting og gaver i keramik. Her kan I sammen skabe fine ting. I vil lære om pladeteknik og hvordan man modellerer.
kurset kører over 3 gange
Trænger brødristeren, støvsugeren eller den fine, gamle lampe til nyt liv? Så er der hjælp at hente hos fixerne på Brande Bibliotek. Al hjælp er gratis, men bemærk, at reparationer sker på eget ansvar, og eventuelle reservedele skal man selv betale.